eragone

Aktuální články


Rubriky


Archiv


Anketa


HledáníRSS

Fanoušci už nervózně čekají na konec dubna. Přesně 29. dubna totiž přijde druhé a zároveň přelomové GTA.

Fanoušci už nervózně čekají na konec dubna. Přesně 29. dubna totiž přijde druhé a zároveň přelomové GTA.
Protože je to první GTA v next-gen enginu, disponovat bude také fyzikálním enginem EUPHORIA. Kromě toho přibude spousta nových možností a hra bude celkově velmi propracovaná. Na prvním místě snad všech wishlistů fanouškovských webů se objevovalo přání next-gen grafika. A milí chlapci z Rockstar games fanouškům vyhověli a hru postavil na vlastním RAGE (Rockstar Advance Game Engine) enginu, který použil pouze u hry Table Tennis a kde vypadal velmi dobře. Jenže srovnávat pingpongový titul s otevřenou městskou akcí není zrovna moudré, nicméně podle toho jak vypadají všechny tři trailery a screeny ze hry, tak se jim to zřejmě povedlo. Všechny nejvíce zaujal první trailer, který ukazoval Liberty City v krásném hávu nového enginu. Stíny, odlesky, průchody slunečních paprsků přes sklo na střeše budov nebo prach od projíždějících aut. Všechno to vypadá krásně, ovšem pravou genrálku zažije tento vísostně očekávaný titul 29.dubna, kdy ho otestují hráči na celém světě.

Grafika sice vypadá skvěle, ale už se párkrát ukázalo že to není vše. K tomu, aby se hra stala hitem, je potřeba více věcí, které do sebe musí řádně zapadat. To se povedlo u San Andreas, které sice nemělo zrovna oslnivou grafiku, ale naopak přineslo spoustu novinek, skvělou atmosféru a vše co hráči chtějí. A poslední přírustek do slavné série bude mít rozhodně co nabídnout, novinek bude totiž ve hře více než dost. Například ostatní postavy už jen tak nechodí do kola, ale nesou si nákupní tašky, telefonují či čtou noviny. Policie už je také inteligentnější a především reálnější. Pokud něco provedete a nikdo vás nevidí u činu, tak můžete být v klidu a jít si dál svou cestou. Jenomže pokud jsou svědci, které nestihnete zlikvidovat, policie vytyčí jakýsi okruh, kde byste se mohli ukrývat a tam hledá, nikde jinde, dokud vás nenajde. Sečteno a podtrženo, umělá inteligence bude, pokud se vyplní slova autorů, propracovaná, což všichni vítáme.


San Andreas poprvé do série vneslo pořádný příběh, gangsta pohádku, což zabralo a poprávu se stalo nejhranějším dílem GTA. Jenže nové GéTéáčko bude po této stránce ještě vychytanější a tak to bude opravdu zážitek. Hlavním hrdinou je asi třicetiletý přistěhovalec z Ruska, Niko Bellic. Ten přijel do Liberty City za svým bratrancem Romanem s vidinou ryze amerického snu. Jenže, jak už to tak bývá, Niko místo pohádkového života sklouznul do světa zločinu. Začalo to tím, že pomohl z problémů Romanovi a náhle byl zamotán v nemilosrdných sítích kriminálního života. Ruská mafie, triády a spousty organizovaných zločineckých band a mezi nimi vy, bývalý voják, který si prošel hrozivými zážitky v celách asijských vězení.


V některých věcech se hra nebude od svých předchůdců odlišovat, v jiných se naopak vydá jiným, doufejme, že správným směrem. Například hudbu uslyšíte i pokud nesedíte v autě, což je opravdu novinka, a také nás čeká vychytávka, že řádné grády bude hudba mít, když osedláte Gabriolet, než kterékoliv jiné auto. Nadále zde zůstává možnost změny oblečení, jenže je zatím nejasné, zda budete moci měnit a kombinovat různé hadříky, nebo si budete moci obléct pouze hotové celky různých specifických oblečení. Ze hry ale bohužel zmizí možnost změn tělesných proporcí, což znamená, že už na vás asi žádná posilovna nečeká. Vítanou novinkou je však multiplayer. Poprvé v historii vytvořili Rockstar pro GTA oficiální multiplayer. Mělo by zde být několik módů jako DeathMatch, Team DeathMatch, Deal Breaker, Bomb da Base a Hangman´s Noose a určitě zde nalezneme i nějaké závody. K multiplayeru se ve hře dostanete přes mobil, který ve hře slouží nejen k přijímaní misí, ale také k jejich vyvolávání a normálnímu volání. Zajímavostí je, že můžete plnit dvě mise najednou, pokud se časově nekříží.


Jak ty všechny věci pěkně shrnout? GTA 4 bude chtít navázat na San Andreas, tedy za počin, za který Rockstar games sbírali ocenění a zlaté hvězdy, jako na běžícím páse. Pokud chtějí vývojáři navázat na tyto úspěchy musí hra především lidi bavit. A podle všech informací, které máme, to rozhoně nebude problém. Nezbývá nám než počkat na 29. dubna, ovšem my PCkáři až na listopad letošního roku. Měla by to být pecka, ale nechme se překvapit.
--------------------------------------------------------------------------------

18.03.2008 20:17:42 | Autor: patazz | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:


přidat komentář
<< úvod
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se